Search results

Bananas - Yellow Each, Fresh, 200 Gram, $0.34 avg/ea

Bananas are sold by Each Quantity.

Bananas - Yellow Each, Fresh, 200 Gram
Bananas - Yellow Each, Fresh, 200 GramOpen product description
Final cost based on weight
$0.34 avg/ea$0.17/100g

Bananas - Yellow Each, Fresh, 200 Gram, $0.34 avg/ea

Bananas are sold by Each Quantity.

Bananas - Yellow Each, Fresh, 200 Gram
Bananas - Yellow Each, Fresh, 200 GramOpen product description
Final cost based on weight
$0.34 avg/ea$0.17/100g

Bananas - Yellow Each, Fresh, 200 Gram, $0.34 avg/ea

Bananas are sold by Each Quantity.

Bananas - Yellow Each, Fresh, 200 Gram
Bananas - Yellow Each, Fresh, 200 GramOpen product description
Final cost based on weight
$0.34 avg/ea$0.17/100g

Grapes - Green Seedless 1 Bag Approx, 1000 Gram, $6.59 avg/ea

Grapes are sold by bag approx 1KG equal to 1000 grams. One cup of green grapes contains 104 calories and 1.4 grams of fiber. Green grapes contain vitamins C and K.

Grapes - Green Seedless 1 Bag Approx, 1000 Gram
Grapes - Green Seedless 1 Bag Approx, 1000 GramOpen product description
Final cost based on weight
$6.59 avg/ea was $11.00 avg/ea$0.66/100g

Strawberries - Fresh, 1 Pound, $6.99

No. 1 Grade 16 oz of fresh strawberries.

Strawberries - Fresh, 1 Pound
Strawberries - Fresh, 1 PoundOpen product description
$6.99$1.54/100g

Strawberries - Fresh, 1 Pound, $6.99

No. 1 Grade 16 oz of fresh strawberries.

Strawberries - Fresh, 1 Pound
Strawberries - Fresh, 1 PoundOpen product description
$6.99$1.54/100g

Strawberries - Fresh, 1 Pound, $6.99

No. 1 Grade 16 oz of fresh strawberries.

Strawberries - Fresh, 1 Pound
Strawberries - Fresh, 1 PoundOpen product description
$6.99$1.54/100g

Oranges - Mandarin - Mesh Bag, 2lb, 2 Pound, $7.49

Easy peel, great snack on the go. Perfect addition to any salad.

Oranges - Mandarin - Mesh Bag, 2lb, 2 Pound
Oranges - Mandarin - Mesh Bag, 2lb, 2 PoundOpen product description
$7.49$0.83/100g

Blueberries - Fresh, 1 Pint, 1 Each, $3.99

No. 1 Grade A

Blueberries - Fresh, 1 Pint, 1 Each
Blueberries - Fresh, 1 Pint, 1 EachOpen product description
$3.99 was $6.49

Avocados - Ripe, Fresh, 1 Each, $1.99

Avocados are very nutritious and contain a wide variety of nutrients, including 20 different vitamins and minerals.

Avocados - Ripe, Fresh, 1 Each
Avocados - Ripe, Fresh, 1 EachOpen product description
$1.99

Avocados - Ripe, Fresh, 1 Each, $1.99

Avocados are very nutritious and contain a wide variety of nutrients, including 20 different vitamins and minerals.

Avocados - Ripe, Fresh, 1 Each
Avocados - Ripe, Fresh, 1 EachOpen product description
$1.99

Avocados - Ripe, Fresh, 1 Each, $1.99

Avocados are very nutritious and contain a wide variety of nutrients, including 20 different vitamins and minerals.

Avocados - Ripe, Fresh, 1 Each
Avocados - Ripe, Fresh, 1 EachOpen product description
$1.99

Raspberries - Fresh, 1 Pint, 1 Each, $5.99

Provides potassium, essential to heart function, & proven to lower blood pressure. The omega-3 fatty acids in raspberries can help prevent stroke & heart disease. They also contain a mineral called manganese, which is necessary for healthy bones and skin & helps regulate blood sugar. 340g.

Raspberries - Fresh, 1 Pint, 1 Each
Raspberries - Fresh, 1 Pint, 1 EachOpen product description
$5.99 was $8.99

Grapes - Red Seedless, 1000 Gram, $11.00 avg/ea

Grapes are sold by bag approx 1 KG equal to 1000 grams. Each 1-cup serving contains only 62 calories and less than 1 gram of fat. Consuming red grapes provides your body with antioxidants.

Grapes - Red Seedless, 1000 Gram
Grapes - Red Seedless, 1000 GramOpen product description
Final cost based on weight
$11.00 avg/ea$1.10/100g

Raspberries - Fresh, 170 Gram, $3.99

Grown in USA or Mexico. 170g Container

Raspberries - Fresh, 170 Gram
rewards logoBuy 2 Get 500 Points
Raspberries - Fresh, 170 GramOpen product description
$3.99 was $4.99$2.35/100g

Apples - Gala, 1 Bag, 3 Pound, $4.99

Canada Extra Fancy 3lb Bag of Gala Apples.

Apples - Gala, 1 Bag, 3 Pound
Apples - Gala, 1 Bag, 3 PoundOpen product description
$4.99 was $6.99$0.37/100g

Apples - Gala, 1 Bag, 3 Pound, $4.99

Canada Extra Fancy 3lb Bag of Gala Apples.

Apples - Gala, 1 Bag, 3 Pound
Apples - Gala, 1 Bag, 3 PoundOpen product description
$4.99 was $6.99$0.37/100g

Apples - Gala, 1 Bag, 3 Pound, $4.99

Canada Extra Fancy 3lb Bag of Gala Apples.

Apples - Gala, 1 Bag, 3 Pound
Apples - Gala, 1 Bag, 3 PoundOpen product description
$4.99 was $6.99$0.37/100g

Lemons - Large Fresh, Each, 1 Each, $0.79

Lemons - Large Fresh, Each, 1 Each
Lemons - Large Fresh, Each, 1 EachOpen product description
$0.79 was $0.99

Large - Honeycrisp Apples, 202.5 Gram, $1.33 avg/ea

The honeycrisp apple is a cross between Honeygold and Macoun. Honeycrisp apples have developed relatively thin skin, are amazingly crisp with a good sweet-tart balance. Juicy, crunchy, sweet and packed with nutrients and antioxidants.

Large - Honeycrisp Apples, 202.5 Gram
Large - Honeycrisp Apples, 202.5 GramOpen product description
Final cost based on weight
$1.33 avg/ea was $1.78 avg/ea$0.66/100g

Oranges - Navel, Large, 400 Gram, $1.75 avg/ea

USA.

Oranges - Navel, Large, 400 Gram
Oranges - Navel, Large, 400 GramOpen product description
Final cost based on weight
$1.75 avg/ea$0.44/100g

Avocados - Fresh, Mesh Bag, 4 Each, $4.49

4 Pack of Avocados.USA or MEXICO. Avocados are very nutritious and contain a wide variety of nutrients, including 20 different vitamins and minerals.

Avocados - Fresh, Mesh Bag, 4 Each
Avocados - Fresh, Mesh Bag, 4 EachOpen product description
$4.49 was $4.99$1.12 each

Pears - Bartlett, Fresh, 190 Gram, $0.83 avg/ea

Fancy Grade A. Bell-Shaped Pear with a Classic Sweet Pear Flavor and Smooth, Buttery Texture.

Pears - Bartlett, Fresh, 190 Gram
Pears - Bartlett, Fresh, 190 GramOpen product description
Final cost based on weight
$0.83 avg/ea was $1.25 avg/ea$0.44/100g

Pears - Bartlett, Fresh, 190 Gram, $0.83 avg/ea

Fancy Grade A. Bell-Shaped Pear with a Classic Sweet Pear Flavor and Smooth, Buttery Texture.

Pears - Bartlett, Fresh, 190 Gram
Pears - Bartlett, Fresh, 190 GramOpen product description
Final cost based on weight
$0.83 avg/ea was $1.25 avg/ea$0.44/100g

Pears - Bartlett, Fresh, 190 Gram, $0.83 avg/ea

Fancy Grade A. Bell-Shaped Pear with a Classic Sweet Pear Flavor and Smooth, Buttery Texture.

Pears - Bartlett, Fresh, 190 Gram
Pears - Bartlett, Fresh, 190 GramOpen product description
Final cost based on weight
$0.83 avg/ea was $1.25 avg/ea$0.44/100g

Apples - Gala, Small, 191.25 Gram, $1.26 avg/ea

Extra Fancy Grade, BC. A Mildly Sweet Flavor and Long Availability Window.

Apples - Gala, Small, 191.25 Gram
Apples - Gala, Small, 191.25 GramOpen product description
Final cost based on weight
$1.26 avg/ea$0.66/100g

Western Family - Fresh Watermelon, Ready-to-Eat, 336 Gram, $4.00

Crunchy, juicy & sweet, this is a perfect summer treat. Helps to keep you hydrated on a hot day. Packed full of vitamins, minerals & fibre - watermelon is great on it's own or enjoyed in a fruit salad.

Western Family - Fresh Watermelon, Ready-to-Eat, 336 Gram
Western Family - Fresh Watermelon, Ready-to-Eat, 336 GramOpen product description
$4.00$1.19/100g

Oranges - Navel, Extra Large, 385 Gram, $1.69 avg/ea

One large navel orange provides more than a day's worth of vitamin C. Contains potassium & fiber.

Oranges - Navel, Extra Large, 385 Gram
Oranges - Navel, Extra Large, 385 GramOpen product description
Final cost based on weight
$1.69 avg/ea$0.44/100g

Blueberries - Fresh, 6 Ounce, $3.49

Product of Mexico.

Blueberries - Fresh, 6 Ounce
Blueberries - Fresh, 6 OunceOpen product description
$3.49 was $4.99$2.05/100g

Oranges - Navel Fresh, 3lbs, 3 Pound, $4.99

Round, orange citrus fruit with thick easy-to-peel skin. Translucent segmented flesh is seedless, sweet & juicy.

Oranges - Navel Fresh, 3lbs, 3 Pound
Oranges - Navel Fresh, 3lbs, 3 PoundOpen product description
$4.99 was $6.99$0.37/100g

Western Family - Fresh Mixed Grapes, Ready-to-Eat, 308 Gram, $5.49

A mix between sweet red grapes & tangy (sometimes sour) green grapes. They're both high in vitamins & minerals & fibre from the grapes skin. Helps to reduce blood pressure by regulating your cardiovascular system.

Western Family - Fresh Mixed Grapes, Ready-to-Eat, 308 Gram
Western Family - Fresh Mixed Grapes, Ready-to-Eat, 308 GramOpen product description
$5.49$1.78/100g

Blackberries - Fresh, 6oz, 6 Ounce, $3.99

USA or Mexico.Grown in BC Seasonally

Blackberries - Fresh, 6oz, 6 Ounce
Blackberries - Fresh, 6oz, 6 OunceOpen product description
$3.99 was $4.99$2.35/100g

Pineapple - Gold, Extra Large, 1 Each, $4.99

Good source of vitamin C and manganese. The pineapple fruit has vitamins, minerals, fiber, & enzymes that are good for the digestive system & help in maintaining an ideal weight and balanced nutrition

Pineapple - Gold, Extra Large, 1 Each
Pineapple - Gold, Extra Large, 1 EachOpen product description
$4.99

Western Family - Fresh Pineapple, Ready-to-Eat, 328 Gram, $5.49

Juicy, tender & sweet, pineapple is loaded with vitamins, minerals & antioxidants. Easy to add to your diet,these nutrients help your body process energy from the food you eat. Helps to aid digestion, boost immunity & suppress inflamation.

Western Family - Fresh Pineapple, Ready-to-Eat, 328 Gram
Western Family - Fresh Pineapple, Ready-to-Eat, 328 GramOpen product description
$5.49$1.67/100g

Apples - Granny Smith, 160 Gram, $1.05 avg/ea

Granny Smith Apples are a Crisp, Tart Apple that Make a Delicious Snack or a Tasteful Addition to Recipes.

Apples - Granny Smith, 160 Gram
Apples - Granny Smith, 160 GramOpen product description
Final cost based on weight
$1.05 avg/ea$0.66/100g

Apples - Granny Smith, 160 Gram, $1.05 avg/ea

Granny Smith Apples are a Crisp, Tart Apple that Make a Delicious Snack or a Tasteful Addition to Recipes.

Apples - Granny Smith, 160 Gram
Apples - Granny Smith, 160 GramOpen product description
Final cost based on weight
$1.05 avg/ea$0.66/100g

Apples - Granny Smith, 160 Gram, $1.05 avg/ea

Granny Smith Apples are a Crisp, Tart Apple that Make a Delicious Snack or a Tasteful Addition to Recipes.

Apples - Granny Smith, 160 Gram
Apples - Granny Smith, 160 GramOpen product description
Final cost based on weight
$1.05 avg/ea$0.66/100g

Limes - Fruit, Fresh, 1 Each, $0.99

Limes are an excellent source of vitamin C, and are often used to accent the flavours of foods and beverages.

Limes - Fruit, Fresh, 1 Each
Limes - Fruit, Fresh, 1 EachOpen product description
$0.99

Western Family - Fresh Mango Spears, Ready-to-Eat, 236 Gram, $5.49

Sweet & tender, these fresh cut mango spears are perfect to enjoy on their own or on the side of vanilla ice cream. Packed full of vitamins & minerals, mangos also contain immune-boosting nutrients. they help to improve your digestive health, supports eye health & heart health.

Western Family - Fresh Mango Spears, Ready-to-Eat, 236 Gram
Western Family - Fresh Mango Spears, Ready-to-Eat, 236 GramOpen product description
$5.49$2.33/100g

Apples - Ambrosia, 1 Bag, 3 Pound, $7.99

Ambrosia apples grown in BC & Canada.

Apples - Ambrosia, 1 Bag, 3 Pound
Apples - Ambrosia, 1 Bag, 3 PoundOpen product description
$7.99$0.59/100g

Blackberries - Fresh, 1 pint, 12 Ounce, $5.99

340g Container

Blackberries - Fresh, 1 pint, 12 Ounce
Blackberries - Fresh, 1 pint, 12 OunceOpen product description
$5.99 was $8.99$1.76/100g

Watermelon - Mini Whole, Seedless, 1 Each, $5.99

Mini watermelons range in size but are generally similar to a large cantaloupe. A sweet, refreshing snack due to their watery texture

Watermelon - Mini Whole, Seedless, 1 Each
Watermelon - Mini Whole, Seedless, 1 EachOpen product description
$5.99

Filter Results

Category

Dietary

Brand

09E9925A-7C1C-433B-BE6D-B6ED47360919svg/Created with sketchtool.
Can't find what you're looking for?